0 MAÇ 0,00

ORAN

Üst Menü
Kupon

Kuponunuz Boş

Kupon Bedeli :0,00 TL Toplam Oran :0.00
Misli
Maksimum Kazanç 0,00 TL
SİL KAYDET
 • Mobil Menüyü Oluşturun!

  TFF: VAR kayıtları açıklanmayacak!

  Beşiktaş ve Fenerbahçe'nin VAR kayıtlarının açıklanması için başvuru yapması üzerine TFF' den açıklama geldi.
  TFF: VAR kayıtları açıklanmayacak!

  TFF, Video Yardımcı Hakem uygulaması kayıtlarının paylaşılmayacağını açıkladı.

  TFF, siyah-beyazlı ve sarı-lacivertli kulüplerinin Süper Lig Cemil Usta Sezonu’ nun derbi haftasından sonra VAR kayıtlarının paylaşılmasıyla ilgili taleplerini açıkladılar.

  TFF’nin yaptığı açıklamada “Video Yardımcı Hakem uygulamaları kapsamındaki kayıtların paylaşımı hakkında son günlerde oluşan gündem üzerine bir açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur.” denildi.


  FIFA ve Uluslararası Futbol Birliği Kurulu’ nun VAR kayıtlarını kamuoyu ile paylaşılmamasını tavsiye ettiği dile getirilerek yaptığı açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

  “Futbol Oyun Kuralları Video Yardımcı Hakem uygulaması Protokolü’nde yer alan ve FIFA ve Uluslararası Futbol Birliği Kurulu’nun ülke federasyonları hakem kurullarına sirküle ettiği VAR Uygulamaları El Kitapçığı’nın VAR kayıtlarının kamuoyu ile paylaşılamayacağına ilişkin düzenlemelerine göre, VAR kayıtlarının sadece eğitim amaçlı kullanılması uygulamasına devam edilmektedir. Ayrıca kayıtların paylaşılmamasını tavsiye eden FIFA ve Uluslararası Futbol Birliği Kurulu tarafından yapılan açıklamalarda, bu husustaki nihai kararın ülke federasyonlarına ait olduğu belirtilmiştir. Bu kapsamdaki uygulama Avrupa ülkelerinin büyük bir çoğunluğunda olduğu gibi mevcut şekliyle sürdürülecektir. Kaldı ki; federasyonumuz gerek FIFA ve Uluslararası Futbol Birliği Kurulu gerekse Video Yardımcı Hakem uygulaması’nın uygulandığı ülke federasyonları ile yakın temasta olup bu ülkelerdeki çalışmaları yakından takip etmektedir ve olası gelişmelere sistemin adapte edileceğinden kimsenin şüphesi olmamalıdır.”

  Site İçi Yorumlar